ردیاب خودرو, ردیاب دوچرخه, ردیاب شخصی, ردیاب نظامی, ردیاب و جی پی اس, سیستم های امنیتی و حفاظتی, مقالات

6 راهکار برای جلوگیری از سرقت خودرو

سرقت خودرو ردیاب خودرو قیمت ماشین ضد سرقت دزدگیر

احتمالا با وجود شبکه های اجتماعی می دانید که که یک سارق ماهر می تواند ماشینتان را در کمتر از 20 ثانیه به سرقت ببرد. روش های جلوگیری از سرقت خودرو موضوعی می باشد که امروزه همه ما نیاز به دانستن نکات مربوط به آن را داریم.با بالا رفتن قیمت خودرو سارقان بیشتر از همیشه دندان طمع را برای خودرو ها تیز کرده اند.

قیمت خودرو روز به‌ روز در حال افزایش است و همین امر معضلات بسیاری را متوجه بازار خودرو نموده است و یکی از این موارد افزایش بیش از پیش سرقت خودروها است. خودروهایی که جدای از داخلی یا خارجی بودنشان به راحتی آب خوردن سرقت می‌شوند؛ هر چند مدت زمان سرقت خودروهای داخلی بسیار کوتاهتر از خودروهای خارجی است به طوریکه برخی سارقان، سرقت دوچرخه را سخت‌تر از برخی خودروهای داخلی نظیر پراید و … می‌دانند.

pouyarahyab

بیشترین خودروهای سرقتی در دسته خودروهای پراید و انواع پژو بوده است. با این تفاسیر چاره راه چیست؟ نمی توان همواره در کنار خودرو حضور داشت و امنیت آن را تامین کرد.

در ادامه به بیان شش راهکار جهت جلوگیری از سرقت خودرو می پردازیم.با پویا رهیاب همراه باشید.

1-همواره خودرو را در محل های روشن پارک کنید

مکان های خلوت و تاریک حتی برای افراد هم ترسناک است و همیشه احتمال سرقت وجود دارد. فارغ از اینکه خودرو را در پارکنیگ، کوچه و یا خیابان قرار می دهید، حتما محل روشنی را انتخاب نمائید. بهترین رویکرد پارک خودرو در نزدیکی و یا زیر چراغ های روشن است. خصوصا اگر در محله ای نا آشنا هستید و قصد دارید خودرو را بیرون از منزل پارک کنید مکان هایی که نزدیک به بانک هستند بهترین جای ممکن برای پارک کردن خودرو می باشند. در چنین محل هایی انواع تجهیزات امنیتی و دوربین های مدار بسته وجود دارد.

2- از قفل بودن تمام درب ها اطمینان حاصل کنید

بارها پیش می آید که افراد فراموش می کنند درب خودرو را قفل کنند و فرقی نمی کند خودرو در خیابان باشد یا پارکنیگ، هرچند که این موضوع در پارکینگ ها مشهود تر است. افراد تصور می کنند که پارکینگ خودرو امن است و درها را باز رها می کنند و یا درب ها را بررسی نمی کنند. این بهترین فرصت ممکن برای سارقان را به وجود می آورد تا خودرو را به راحتی سرقت کنند

3- برای خرید ابزار امنیتی خسیس نباشید!

خوشبختانه هرروز ابزارهای امنیتی جدیدی به وجود می آیند تا امنیت را  در بهترین شیوه ممکن برقرار کنند. امروز انواع دزدگیر ها،سویچ های مخفی، قفل های پیشرفته و تجهیزات امنیتی وجود دارد که به خوبی در پیشگیری از سرقت موثر هستند.

امروز نسل جدیدی از ابزار های امنیتی وجود دارد که با نام ردیاب خودرو شناخته می شوند و بهترین راه برای آسودگی خاطر در برابر سرقت خودرو هستند. ردیاب های ماهواره ای خودرو جدیدترین نسل از دزدگیرهاست که قابلیت نصب برروی انواع خودروهای سواری سبک و سنگین و حتی موتورسیکلت ها را دارد.

GPS TRACKER

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید به مقاله ردیاب چیست و چگونه کار می کند؟ مراجعه کنید.

4- از دزدگیر های با کیفیت استفاده کنید

دزدگیر ها ابزار مناسبی برای تامین امنیت خودرو هستند، اما مهمترین نکته خرید یک دزدگیر با کیفیت و نصب توسط افراد متخصص است. دزدگیر ماهواره ای خودرو بهترین نمونه از رشد و توسعه صنعت ابزارهای امنیتی است که انتخاب مناسبی در تامین امنیت خودروهاست.

حتی دزدگیر هایی وجود دارد که در صورت بروز سرقت به صورت خودکار با پلیس تماس می گیرند. در برخی دیگر از ردیاب های خودرو امکان خاموش کردن خودرو از سراسر دنیا وجود دارد. بدین طریق به راحتی می توانید خودرو را غیر فعال کرده و سارق را دستگیر کنید.

5- قراردادن خودرو در کنار خروجی ها اشتباه بزرگی است

قرار دادن خودرو در کنار خروجی ها بهترین فرصت ممکن برای سارقان را به وجود می آورد. چرا که فرایند سرقت و ربودن را در کمترین زمان ممکن برای آنها فراهم می کند. برای مثال اگر خودرو را در پارکینگ قرار می دهید، مکانی که بیشترین تراکم ماشین را داشته باشد بهترین فضای ممکن برای پارک خودرو است.

6- وسایل ارزشمند را درون خودرو قرار ندهید

قرار دادن هر چیز ارزشمندی درون خودرو نظیر گوشی های هوشمند، لپ تاب،کیف و موارد مشابه بهترین انگیزه برای سرقت را در سارقان به وجود می آورد. حتی اگر یک کیف بی ارزش و خالی را هم درون خودرو قرار دهید ممکن است انگیزه سرقت را برای فردی به وجود بیاورد.

حتی این وسیله ارزشمند می تواند پنل صوتی و ضبط خودرو شما باشد. رعایت این نکات یکی از رویکرد های مناسب برای تامین امنیت خودرو است.

با اینکه هرروز تکنولوژی های جدیدی برای جلوگیری از سرقت خودرو به وجود می آیند اما شاید هیچ یک بهتر از ردیاب ها نباشند. در برخی موارد حتی ردیاب ها ارزان تر از انواع دزدگیر های پیشرفته هم هستند. حتی با خرید ارزانترین ردیاب خودرو می توانید امنیت اتومبیل خود را به بهترین نحوه ممکن تامین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *